Zapojte se také! Síť Místních akčních skupin již s aktivitou "Zalej mě!" také spolupracuje...

Spolupráce sítě MAS s aktivitou Zalej mě !

Masky spolupracují na tématu péče o zeleň a klimatické změny a šíří příklady dobré praxe svých parterů, např, aktivita Zalej mě ! vzešlá z Mendelu a má velký ohlas u veřejnosti především ve městech.

 

Více informací naleznete v příloze, níže ke stažení v PDF:

ZALEJ MĚ

 zalej me

Více informací naleznete i na www.zalejme.cz

Mapa kde již zalévají

mapa zalejme

 

detail stromu

 

Pilotní projekt "Školní zahrada-přírodní učebna"

Ve spolupráci místních akčních skupin probíhá pilotní projekt Školní zahrada- přírodní učebna, který využívá výstupy projektu Klimagreen, kdy s podporou OP Vzdělávání a výzkum realizují MASky obnovu školních zahrad pro pobyt žáků a jejich vzdělávání blíž přírodě. Na Strážnicku, Vesesku, Hradištsku a Horňácku je na území 12 škol tento projekt realizován komunitními výsadbami vyvýšených záhonů a výsadbou ovocných stromů v areálech mateřských a základních škol. Praktickým realizacím předcházelo vzdělávání v rámci programu Přírodní zahrada a Klimatická zeleň.

Aktivity byly již zrealizovány v celkem 12 školách, vysazeno bylo 65 ovocných stromů a osázeno bylinami celkem 17 vyvýšených záhonů, každá škola také nainstalovala 1000l nádrž k okapu aby mohli výsadby a záhony dobře zalévat.

 

PB190014
PB190016OstrohZS
PB190017
PB190028ZS Veseli
PB190030
PB190032ZS Veseli

Dárek ze Slovácka - předvánoční kampaň

Podpořme společně všechny šikovné lidi z regionu. Nákupem dárku od místního výrobce podpoříš lokální ekonomiku. Utrácejme naše peníze v našem regionu. Slovácko je krásný region.

Podpořme i naše šikovné výrobce produktů z ovoce a výrobků spojených s naši přírodou. Darem může být i samotný ovocný stromek či keř, podpoříte tak navíc i prostředí kolem sebe a odměnou Vám pak budou sladké plody ovoce!

 

NAJDI ZDE VHODNÝ DÁREK PRO SVÉ BLÍZKÉ NEBO SE PŘIDEJ JAKO VÝROBCE

 122895193 1788310854659435 509405757512826093 o

Pokud jste výrobce a vyrábíte produkt který spadá i do jedné z danných kategorií, můžete si do komentáře na facebookové stránce "Dárek ze Slovácka" přidat i popis vaší činnosti, fotku, odkaz na vaše stránky či e-shop.

 

Nedopusťme, aby byl náš krásný kraj chudý.

 

 

Pilotní projekt "Školní zahrada - přírodní učebna"

Ve spolupráci místních akčních skupin probíhá pilotní projekt Školní zahrada- přírodní učebna, který využívá výstupy projektu Klimagreen (ATZC142), Kdy s podporou OP Vzdělávání a výzkum realizují MASky obnovu školních zahrad pro pobyt žáků a jejich vzdělávání blíž přírodě. Na Strážnicku, Vesesku, Hradištsku a Horňácku je na území 12 škol tento projekt realizován komunitními výsadbami vyvýšených záhonů a výsadbou ovocných stromů v areálech mateřských a základních škol. Praktickým realizacím předcházelo vzdělávání v rámci programu Přírodní zahrada a Klimatická zeleň.

 

 

VYS Straznice
VYS Uh Ostroh
P9140733