Výsadba stromků v Tišnově "Zasaď strom II"

Dne 3.11.2017 proběhla akce "Zasaď strom II", při které bylo vysazeno 15 vysokokmenných jabloní podél cyklostezky z Tišnova směrem do Železného.

Výsadbový materiál byl pořízen od pana Ing. Stanislava Bočka PhD., který se na výsadbový materiál specializuje a s nímž město Tišnov v této oblasti již spolupracuje. Výsadbu většiny stromů provedli zaměstnanci Odboru správy majetku a komunálních služeb. Dva stromy si v odpoledních hodinách vysadily samotní účastníci výsadeb. Odborně výsadbu vedla Mgr. Hana Ondrušková, zahradní architektka. Při odpoledních výsadbách se do doprovodného programu zapojily kromě Místní akční skupiny i další organizace z města Tišnova – Základní škola ZaHRAda, Za sebevědomé Tišnovsko, Lesní rodinný klub na Tišnovsku a 1. BRĎO Tišnov – GINGO. Každá organizace si pro příchozí připravila krátké tvoření či jednoduchý úkol.

Samotné výsadbě předcházela symbolicky na Den stromů 20.10.2017 přednáška na téma Ovocné stromy a jejich role v krajině. Tuto přednášku vedl Mgr. Vít Hrdoušek, manažer MAS Strážnicko a dlouholetý příznivec starých ovocných odrůd. Jeho vášní je osvěta starých ovocných odrůd zejm. oskeruší. Na semináři byla možnost některé ze starých ovocných odrůd ochutnat.

Iniciátor: MAS Brána Vysočiny
Realizátor: MAS Brána Vysočiny
Datum výsadby: 03.11.2017
Počet a druh: 15 ks jabloň

 

Fotogalerie

 

IMG 20171103 152640
IMG 20171103 153724

 

 

 

 

 

Tagy: jabloň, 2017

Tento web používá technická cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies.

Souhlasím